Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Ezért aztán Botka inkább Martin Schulz receptjét alkalmazza, mintsem Macronét.
„A liberális Macronnal ellentétben Botka markánsan baloldali üzenetekkel lépett a porondra. Csakhogy »Fizessenek a gazdagok!« szlogenjétől még a vékonyka magyar középosztály manapság küszködő részének jó része is összerezzent. E sorok íróját Fidesz-szimpátiával nem igazán vádolható ismerősei szép számban faggatták arról, ha Botka befutna, akkor megint azok az idők jönnének-e, amikor… és itt ismerős történetek következtek a régmúltból, amikor is a szegényeknél éppen csak valamivel tehetősebbeket fölöttébb hátrányosan érintette a »gazdagság« billogja. Még hogy én »gazdag«?! Csak azért, mert pillanatnyilag még nem vagyok a templom egeréhez mérhetően szegény?! Hát már megint itt tartunk?!
Botkának ezt a szlogenjét szociológiailag szigorúan pontosítania kellene, ha azt akarja, hogy üzenete kellő társadalmi méretekben hasson. Mégpedig sokoldalú szociológiai, társadalomlélektani érzékenységgel illenék pontosítania. Persze az nem vitás, hogy ez a szlogen már önmagában is elhatárolódást jelent a többségében mindeddig a »gazdagok« érdekeit képviselő és érvényesítő MSZP – önkéntes liberális fennhatóság alatt álló - elitjétől. Ám ez az elhatárolódás csak a minimum. Ennél azért valamivel mégiscsak több kell(ene).
Ezért aztán Botka inkább Martin Schulz receptjét alkalmazza, mintsem Macronét. Azét a Schulzét, aki - meglehetősen váratlan - baloldali üzeneteivel a masszív német középrétegeket még mindig anélkül képes megszólítani, hogy egzisztenciálisan ezekkel különösebben irritálná őket. Vagyis Németországban elvileg egyelőre működhet még a középpártok libikókája. A társadalom szemében a szociáldemokratáknak ott még mindig van némi hitele.
De itt?!”